Osnovna škola Vidici Šibenik

Događaj

Autor: Stela Čuturić, 7. 5. 2024.

Festival znanosti 2024.: Kako je počela znanost na mom otoku?

Festival znanosti je manifestacija koja se u Hrvatskoj kontinuirano organizira od 2003. godine s ciljem približavanja znanosti javnosti kroz informiranje o aktivnostima i rezultatima na području znanosti, poboljšavanje javne percepcije znanstvenika, te motiviranje mladih ljudi za istraživanje i stjecanje novih znanja. Čežnja za dodatnim znanjem i poticanje urođene znatiželje u svim dobima života je vrijedan cilj za koji se Festival znanosti zalaže. Organizatori Festivala znanosti su Sveučilišta u Splitu, Zagrebu, Rijeci, Zadru i Osijeku u suradnji s Tehničkim muzejom Nikola Tesla i British Councilom, a pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

U sklopu Festivala znanosti 2024., 23.4. 2024. je ispred Posjetiteljskog centra u uvali Minerska, održana smotra radova obrazovnih institucija pod nazivom Kako je počela znanost na mom otoku?

Smotru, na kojoj je sudjelovalo 15 obrazovnih institucija iz Šibensko-kninske županije, organizirala je JU Priroda Šibensko-kninske županije u suradnji s udrugom Edukacijski inkubator.

Smotra radova obrazovnih institucija zamišljena je kao platforma za predstavljanje znanstvenih projekata i radova djece vrtićke, osnovnoškolske i srednjoškolske dobi koji će doprinijeti suradnji, poticanju kreativnosti, razvijanju kritičkog mišljenja, komunikacijskih i prezentacijskih vještina. Učenici su zajedno sa svojim mentorima zadanu temu interpretirali na različite načine i predstavili je javnosti.

Ove godine i naši učenici su sudjelovali na predstavljanju radova zajedno s učiteljima matematike  Anom Gulin i  Dominikom Jakolišem. Teme aktivnosti su bile Šarena matematika, Fibonaccijev niz u šiški bora, Kamena s ramena i  Igra plavog i žutog, a predstavili su se sljedećim aktivnostima: domino, križić-kružić, hanojski tornjevi, mlin(dama), preslagivanje loptica, Mondrianovi blokovi, pitalice mozgalice, jamb, slaganje drvenog tornja, 1-50-100. Sudjelovali su učenici 8.c razreda: Božo Slamić, Cvita Plenča i Lucija Mučić; učenici 7.a razreda: Nina Coco Burek, Fran Hugo Burek, Izabela Komadina, Toni Zorčić i učenik 6. a razreda Erik Lise.

Nakon prezentacije svojih kreativnih, edukativnih i zabavnih projekata na temu Inteligencija, sudionici su imali priliku razgledati edukativno-zabavnu izložbu Posjetiteljskog centra – „Dodir rijeke i mora“.

Program ovogodišnje smotre dodatno je bio obogaćen nastupima učenika iz glazbenih škola iz Šibenika (Glazbena škola „Ivan Lukačić) i Drniša (Glazbena škola „Krsto Odak).

Kako je sve izgledalo pogledajte u galeriji slika.

« Svibanj 2024 »

CMS za škole logo
Osnovna škola Vidici Šibenik / 8.dalmatinske udarne brigade br.2, HR-22000 Šibenik / os-vidici-si.skole.hr / osvidici@os-vidici-si.skole.hr